Astros ochotni naslouchat obchodním nabídkám na Jose Urquidy

3
Astros ochotni naslouchat obchodním nabídkám na Jose Urquidy

„Ovladatelné startéry“ se stávají jednou z nejčastěji opakovaných frází obchodního termínu v roce 2022, protože týmům, které potřebují zahájit nadhazování, je k dispozici mnohem více mladých zbraní, než se očekávalo. Jeff Passan z ESPN dodává Astros na rostoucí seznam klubů, které budou alespoň bavit nabídky pro mladé, cenově kontrolované členy jejich začínající rotace, s odkazem na několik GM, kteří vedli obchodní rozhovory s front office v Houstonu. Správný José Urquidy Podle zprávy by se zdálo, že z celé skupiny pravděpodobně změní majitele.

Obchodování z rotace v Houstonu není samozřejmost, ale ‘Stros mají spoustu hloubky, aby takový pohyb vydrželi, pokud jim to znamená pomoc při řešení jiných oblastí potřeby. Justin Verlander, Framber Valdez, Luis Garcia, Christian Xavier, Jake Odorizzi a Urquidy jim dávají šest životaschopných startérů na soupisce velké ligy, a to ani nezahrnuje Lance McCullers Jr.který je na rehabilitačním úkolu a směřuje k návratu na mohylu Major League.

Houston má také nejlepší vyhlídky Hunter Brown trhat přes Triple-A sestavy a správně Brandon Bielak (který už má trochu zkušeností s MLB) se dobře vrhá i v Triple-A Sugar Land. Bývalý top vyhlídka Forrest Whitleymezitím se nedávno vrátil z dlouhého pobytu na seznamu zraněných a také se buduje v Sugar Land.

Je nepravděpodobné, že by Houston přesunul některého člena své současné rotace kvůli čistým vyhlídkám – ne když tým pevně drží Americkou ligu Západ a zdá se, že je připraven na další potenciálně hlubokou jízdu v play-off. Otočení paže, kterou ovládají několik sezón, by však mohlo být prostředkem, jak přivést nějakou pomoc na první základně, v poli a/nebo za talířem. Astros neví, kdy nebo zda záložní lapač Jason Castro a levý hráč v poli Michael Brantley se vrátí — Castro po zranění kolene a Brantley po problému s ramenem (ani jeden z nich tým veřejnosti nerozvedl). Manažer Prašný pekař řekl novinářům asi před půl hodinou, že Brantley, který je na seznamu zraněných od 26. června, se ještě ani nerozmáchl pálkou (Odkaz na Twitter přes Chandler Rome z Houston Chronicle).

Když se podíváme na seznam pravděpodobných jmen pro Astros, je celkem logické, že Urquidy by mohla být na prvním místě seznamu. Garcia se stal v roce 2021 vicemistrem nováčka roku v Americké lize a je ovládán ještě čtyři sezóny – nejvíce ze všech současných členů rotace – takže je těžší se pohybovat. Každý z Urquidy, Javier a Valdez je v sezóně 2025 pod týmovou kontrolou, ale Valdez se prosadil jako startér č. 2 v Houstonu za Verlanderem. Javier mezitím vyhazuje téměř dvakrát tolik hráčů než Urquidy a umožňuje homeruny s mnohem nižším tempem (0,97 HR/9 na Urquidy 1,52).

Nic z toho neznamená, že Urquidy, 27, je postradatelný nebo neúčinný. Naopak, je to bývalý vyhlídkový kandidát do Top 100, který se nyní objevil v částech čtyř sezón MLB a v každé dosáhl ERA pod 4,00. V současné době má solidní ERA 3,93 přes 100 2/3 směn (18 startů). Urquidy není a nikdy nebyl převratným nadhazovačem, o čemž svědčí letošní 18,2% podíl stávek a v tomto ohledu kariérní známka 19,8 %, ale ze všech startérů na Majors ovládá jedny z nejlepších. Urquidy je na děleném 12. místě s nejnižší mírou chůze mezi kvalifikovanými startéry velké ligy (5,2 %) a je desátý nejlepší mezi 114 startujícími s minimálně 250 směnami, což se datuje od jeho debutu v MLB v roce 2019.

Urquidy bude letos v zimě poprvé způsobilá pro arbitráž, stejně jako Javier. (Valdez je ve stejné servisní třídě, ale už se dostal do arbitráže jako hráč Super Two.) Jeho plat by měl v kampani v roce 2023 vyskočit pouze do rozmezí 2–3 miliony dolarů a měl by zůstat relativně cenově dostupný až do roku 2025, do posledního roku svého týmu. řízení.

Je třeba zdůraznit, že obchod by neměl být nutně považován za pravděpodobný. Houston jistě zaujímá oportunistický přístup k hloubce, kterou kultivovali v rotaci, ale Astros také jistě bude mít vysokou požadovanou cenu na Urquidy nebo na kterýkoli z jejich dalších mladých startérů – a to je pochopitelné. Jak hluboká skupina nyní vypadá, hloubka nadhazování je často pomíjivá a Astros nemůže s jistotou vědět, jaká budoucnost čeká Verlandera nebo Odorizziho, oba mají hráčské možnosti pro sezónu 2023 (za předpokladu, že Verlander hodí další 13 2/3 směny k dosažení 130 snímků za rok).

Pro tuto chvíli může být Urquidy zahrnut s rostoucím počtem kvalitních zbraní, které by mohly potenciálně získat za slušný návrat a ovládat je jeho nový klub po několik sezón. Marlins jsou údajně otevřeni nabídkám Pablo Lopezzatímco Strážci jsou ochotni naslouchat Zach Plesac. Připojují se k dlouho zřejmým obchodním kandidátům, jako jsou rudí louisův zámek a Tyler Mahlea atletika Frankie Montasjako jména, která je třeba sledovat s předstihem příštího úterý v 18:00 ET obchodní uzávěrky.

podobné příspěvky

Leave a Reply