Carl Nassib věří, že NFL „dělá pokroky“ v LGBTQ+ inkluzivitě

3

Bývalý defenzivní konec Las Vegas Raiders Carl Nassib věří, že NFL a další sportovní ligy „dělají kroky pozitivním směrem“ v LGBTQ+ inkluzivitě.

Defenzivní zakončení NFL Carl Nassib byl draftován do ligy již v roce 2016, ale až v roce 2021 se cítil dobře, že vyšel jako první aktivní gay hráč NFL v historii ligy.

Když Nassib vyšel, prohlásil, že je soukromá osoba, a vysvětlil svůj důvod, proč vyšel, na jednu věc: bylo to „pro děti“.

Nassib se nedávno posadil s Michaelem Strahanem z Good Morning America, sám legendární obranář, aby se zamyslel nad svou cestou od doby, kdy se objevil na veřejnosti.

Nassib řekl, že komunita NFL a šatna Las Vegas Raiders nebyly ničím jiným než podporou, a Nassib věří, že NFL a společnost obecně „dělá kroky pozitivním směrem“, pokud jde o LGBTQ+ inkluzivitu a spravedlnost.

“Opravdu jsem se nebál.” [experiencing backlash in the Raiders locker room] vůbec. Měl jsem skvělý vztah se svými spoluhráči a právě jsem se setkal s neuvěřitelnou podporou mých spoluhráčů. [The NFL] byl tak podporující. Jsem prostě neuvěřitelně vděčný za veškerou podporu, kterou mi poskytli a pokračují.“

Zatímco Nassib se setkal s podporou v NFL, existuje důvod, proč je prvním hráčem, který se ukázal jako gay jako aktivní hráč NFL. Nassib není v žádném případě prvním gayem, který hrál v NFL: David Kopay, bývalý běžec NFL, se v roce 1975 stal prvním velkým profesionálním sportovcem týmového sportu, který vyšel jako gay. Od Kopaye se několik bývalých hráčů NFL vycházet v průběhu let po dosažení důchodu.

Tři roky předtím, než byl Nassib draftován, v době, kdy hrál za Penn State Nittany Lions, se NFL dostala pod palbu, protože „hráči řekli, že se jich během Scouting Combine ptali, jestli se jim líbí dívky.“ To vše ilustruje, že NFL a fotbal obecně nepociťují mnoho mužských sportovců, kteří se obávají odporu kvůli své sexuální orientaci. Propouštění talentovaných sportovců poté, co vyšli najevo jako gayové, je v amerických profesionálních sportech dobře zdokumentováno.

Carl Nassib věří, že NFL a společnost obecně „dělá kroky“ v LGBTQ+ inkluzivitě

Nassib zdůrazňuje pozitivní přijetí, kterého se mu dostalo v NFL, ale ve svém rozhovoru on a Strahan uznali, že dnešek zůstává pro LGBTQ+ mládež rušným obdobím, protože státy přijímají zákony zaměřené na komunitu. Florida prošla „Neříkej gay“ zákon, který brání diskusi o neheteronormativní sexualitě a identitě ve školních osnovách na Floridě, a existují různé státní účty snaží se regulovat, jak se trans děti účastní sportu.

Zde je to, co Nassib řekl LGBTQ+ dětem, které se cítí ohroženy těmito druhy legislativních snah:

„Mají obrovskou podporu od komunity lidí, kteří je budou milovat, ať se děje cokoliv, a my děláme kroky pozitivním směrem. Nebude to dokonalá cesta a my musíme jen pokračovat v kurzu a ujistit se, že to děláme z místa lásky a ne z místa nepřátelství.“

29letý defenzivní tým strávil letní trénink ve volném prostoru a uvedl, že stále má „hodně v nádrži“ protože doufá, že podepíše smlouvu s jiným týmem NFL.

Nassib se letos v červnu spojil s The Trevor Project, daroval organizaci dalších 100 000 dolarů a zároveň vyrovnal dary během měsíce hrdosti. Podle GMA Nassib také zavádí novou aplikaci, Rayzecož uživatelům umožňuje snadno přispívat na účely, na kterých jim záleží.

Leave a Reply