Eric Hosmer, již není potřeba v San Diegu, zaplní díru v Bostonu

1
Eric Hosmer, již není potřeba v San Diegu, zaplní díru v Bostonu
© Orlando Ramirez-USA DNES Sport

Chaim Bloom věrný svému slovu v letošním termínu koupil i prodal. Plnění jedné z největších potřeb svého týmu v patách Eric Hosmer‘s no-trade-klauzule odmítnutí jít do hlavního města země jako součást John Soto Mega-deal, Bloom získal prvního veterána, spolu s párem rychlých vyhlídek v terénu, od San Diego Padres výměnou za prvňáčka z roku 2016. Jay Groome. Stále drží naději na říjnový baseball – posezónní kurz Bostonu je aktuálně 33,4 % – byl to krok, který zvyšuje jejich šance.

Hosmer není ten typ hráče, který zvedne tým na ramena a přenese je do země zaslíbené. Kariérní útočník .277/.336/.429 (107 wRC+), jehož slash line v současné sezóně sídlí ve stejné čtvrti, není v žádném případě spasitel. Po skvělém začátku sezóny, kdy do 1. května dosáhl 0,382/,447/,579, se značně ochladil a od té doby dosáhl pouhých 0,235/,295/,309. Přesto je to schopný hráč v poli, a pokud dokáže znovu získat něco ze své formy na začátku sezóny, představuje vylepšení na své pozici. První basemani Red Sox se letos spojili, aby srazili hnilobnou 0,203/,278/,349, a v defenzivní straně míče byli ještě horší. Při -10 mají nejhorší DRS v obou ligách a OAA je nemá o moc radši (-9).

Hosmer není přesně Keith Hernandez s rukavicí a není stejně obratným obráncem, který vyhrál čtyři Zlaté rukavice v dobách své slávy s Kansas City Royals. Ale opět představuje upgrade. Zatímco Bobby Dalbecpřeměněný třetí baseman, byl přinejmenším důvěryhodný v opačném rohu vnitřního pole, přeměněný outfielder Franchy Cordero nebylo nic menšího než děsivé. Získáno z Kansas City jako součást loňského roku Andrew Benintendi Cordero se letos dopustil osmi chyb v pouhých 316 směnách první základní směny. Naopak Hosmer byl obviněn ze 14 chyb za posledních 2 122 směn. Stejně jako oni potřebovali lepší pálku, Boston potřeboval někoho schopného chytit baseball.

Rekapitulace obchodu s Ericem Hosmerem by nebyla úplná, kdyby se nezabýval jeho podpisem se San Diegem. Dlouho s ohledem na vedoucího týmu podepsal 32letý bývalý šampion All-Star a Světové série před sezónou 2018 osmiletou smlouvu na 144 milionů dolarů a je spravedlivé říci, že se jí statisticky nedařilo. . Hodně z toho důvodu se Hosmerovi vysmívali fanoušci Padres, stejně jako ti, kteří podceňují hodnotu chemie v klubovně. Jak moc na tom skutečně záleží, je věcí názoru.

Návrat San Diega v dohodě je mnohonásobný. Spolu se stěhováním již nepotřebného Hosmera – Boston bude údajně zaplatí jen malé procento ze zbývajících 44 milionů dolarů na jeho smlouvě – dostanou Grooma, 6 stop-6, 265 liber nadhazujícího, který zatím zaostává za očekáváním. Nedávno povýšený do Triple-A, celkově 12. volba v draftu 2016 byla č. 16 na našem aktualizovaném seznamu Top Prospects Red Sox jako 40+ FV. Groome bude nyní na devátém místě v a Systém San Diego který je výrazně tenčí než byl před výměnou Soto.

Red Sox dostávají zpět vyhlídky také. Oba jsou rychlíci, a také ne z vysoce profilované odrůdy. Chystáte se do Bostonu jako záložník Max Fergusonvýběr v pátém kole roku 2021, který má letos 55 ukradených základen v 60 pokusech, a outfielder Corey Rosiervýběr ve 12. kole roku 2021 s 33 krádežemi ve 37 pokusech. Každý hrál s High-A Fort Wayne TinCaps.

Ferguson byl během své vysokoškolské kariéry plusovým obráncem na druhé základně a nyní také vidí akce na shortstopu a v poli. Eric Longenhagen cítí, že z produktu University of Tennessee by mohl vyrůst všestranný hráč rolí, ale bude muset přidat sílu, aby dosáhl svého stropu. Rosier, který podle Longenhagena „hraje se skutečným náskokem“, byl loni draftován Seattle Mariners ve 12. kole a poté byl odeslán do San Diega v rámci listopadového Adam Frazier obchod.

Cílem Blooma bylo přidat do systému rychlost a atletiku. Když se Red Sox rozdal Lovec Renfroe do Milwaukee Brewers minulou zimu, jeden z hráčů, které dostali na oplátku, byl infield vyhlídka David Hamiltonkterý má 49 ukradených základen s Double-A Portland. S Fergusonem a Rosierem, kteří jsou nyní v organizaci, má Boston trio zajíců, kteří se spojili, aby během 150 pokusů překonali 137 základen. Pokud jde o to, kde se řadí na naše aktualizované Seznam Red SoxHamilton (40+ FV) je č. 19, Rosier (40 FV) je č. 28 a Ferguson (35+ FV) je č. 46.

Mezitím je nejlépe hodnocená vyhlídka Bostonu přímo ovlivněna akvizicí společnosti Hosmer. Triston Houses je 22letý první hráč udeřící levou rukou, který by pravděpodobně již tuto sezónu debutoval, kdyby nevynechal téměř dva měsíce se zraněním kotníku. Po návratu do akce s Triple-A Worcester od poloviny minulého měsíce je Casas považován za údernou pálku na úrovni velké ligy. To, že hraje stejnou pozici jako Hosmer, je hlavolam, který si tým bude muset v následujících měsících vyřešit.

Pokud jde o samotný obchod, který tým nakonec získá lepší, je věcí úhlu pohledu. Pokud Hosmer pomůže Red Sox dosáhnout po sezóně a/nebo jedna nebo obě vyhlídky vyjdou, budeme o Bostonu smýšlet příznivě a není to tak, že by museli Hosmerovi platit hodně. Mezitím Padres nutně nepotřebují Grooma, aby konečně naplnili svůj potenciál. Většinou jen potřebovali přejít od Hosmera, když se pokoušeli o hluboký posezónní běh. Dohoda měla smysl pro obě strany.

podobné příspěvky

Leave a Reply