Jak získat hráče po obchodním termínu

3
Jak získat hráče po obchodním termínu

Není to tak dávno, co každý srpen na MLBTR odstartoval připomenutím dlouholetým fanouškům MLB (nebo vysvětlením novým fanouškům), jak fungovala závratná pravidla týkající se srpnových obchodních výjimek. Byl to spletitý proces – proces, ve kterém se umístil téměř každý hráč v lize odvolatelný zřeknutí se obchodu v určitém okamžiku (velký důraz na „odvolatelné“) – ale takové, které front office stále více využívalo jako kreativní prostředek k získání významných akvizic po předpokládané „termíně“.

Ve skutečnosti podle starých pravidel první „obchodní termín“ nikdy nebyl skutečným termínem – jen nebylo tak chytlavé použít celý termín „obchodní termín bez vzdání se práva“. Jak čas pokročil, měsíc srpen stále více sloužil jako prostředek k výměně talentů s vyšší cenou v obchodech s výjimkami, které byly stále docela pozoruhodné. Pokud vidíte Justin Verlander, Andrew McCutchen, Josh Donaldson a další změní majitele na konci srpna, těsně před uzávěrkou pro posezónní způsobilost, pak byl 31. červenec (nebo v případě letošního roku 2. srpna) skutečně obchodním „uzávěrem?“ Ne tak moc.

V roce 2019 se Major League Baseball rozhodla zrušit neustále rostoucí proces srpnové rekonstrukce soupisky. Liga ukončila obchody s výjimkami, které často sloužily jako prostředek, jak týmy stisknout tlačítko „vysunout“ u významných smluv, a viděly, že kluby s vyšší výplatní listinou přijímají tyto obchody jednoduše proto, že na to měly finanční prostředky. MLB zavedla konkrétnější „skutečný“ termín obchodu, který zakazoval hráčům se smlouvou z Major League – nebo všem, kteří dříve v sezóně měli smlouvy v Major League (tj. od té doby naprostými hráči) – obchodovat po termínu.

Znamená to, že týmy už nemohou získávat nové hráče nebo řešit zranění, jakmile se objeví? Ne, ale jejich cesty k tomu jsou podstatně užší. Zde je pohled na to, jak mohou přední kanceláře Major League ještě rozšířit svůj seznam nyní, když „skutečný“ termín obchodu uplynul:

1. Obchody!

Počkej co? Myslel jsem, že jsme jen-

Ano, to jsme udělali. Ale ukazuje se, že „skutečný“ termín obchodu je ve skutečnosti pouze „skutečný“ termín obchodu pro hráče Major League! Zábavné, jak to funguje, že? Se vší pravděpodobností tento měsíc stále uvidíte několik hráčů, kteří změní majitele, jen nebudou příliš vzrušující. Ale veteráni, kteří hráli celou sezonu se smlouvou o nižší lize a v žádném okamžiku nebyli přidáni na 40člennou soupisku nebo nebyli na seznamu zraněných v hlavní lize, jsou stále férovou hrou.

Uvidíte převrácená nějaká velká, senzační jména? Ne, ale mohl jsi vidět obchod s Rays Chase Anderson (4,38 ERA v 74 směnách Triple-A v této sezóně) nebo obchod White Sox Dan Winkler (3,60 ERA, 39 úderů, ale také 19 procházek ve 30 snímcích Triple-A)? Ano! Prostě to nemůže být výměnou za nikoho, kdo byl v roce 2022 na soupisce 40 mužů nebo na seznamu zraněných v Major League.

Loňský srpnový seznam obchodů viděl několik známých jmen: Delino DeShields (dvakrát!), Brad Peacock, Dustin Garneau, Mallex Smith, John Axford a Andrew Vasquez všichni byli v pohybu buď kvůli okrajovým vyhlídkám, nebo kvůli stále populárním „peněžním úvahám“.

Jen pro trochu spekulace – a to jsme v minulosti opravdu neviděli, ale je to technicky možné – týmy technicky dokážou navrhnout obchody z vedlejší ligy, pokud zúčastnění hráči nebyli v žádném okamžiku na soupisce 40 mužů. danou sezónu. Je pochybné, že se v tomto ohledu dočkáme změny majitele, ale není to ani výslovně zakázáno.

A jen aby pršelo na váš průvod, ne – týmy nemohou hrát systém s hráči, kteří budou jmenováni později. Pravidla týkající se „skutečné“ obchodní lhůty zajistila, aby obsahovala následující jazyk:

„Kancelář komisaře zakáže jakoukoli transakci (nebo sérii transakcí), která se podle úsudku úřadu komisaře jeví (nebo jeví) za účelem obcházení zákazů pravidla 9(b).

Pěkný pokus, lidi, ale nedělejte si naděje.

Jen si pamatujte, že kdokoli získaný po 31. srpnu není způsobilý po sezóně se svým novým klubem, takže menší výměny jakékoli relativní poznámky pravděpodobně proběhnou dříve, než se kalendář překlopí do září. (MLBTR potvrdilo zdroj, že navzdory tomu, že Opening Day byl odsunut a termín obchodu klesl o dva dny později než obvykle v roce 2022, posezónní termín způsobilosti zůstává 31. srpna ve 23:59 ET.)

Nepovede to k žádným vzrušujícím obchodům, ale stejně uvidíme nějaký obchodů tento měsíc. Na to si budete muset počkat do offseason Shohei Ohtani, Pablo Lopez, Sean Murphy, Bryan Reynoldsatd. fámy vypálit.

2. Přímé a uvolněné výjimky

Odvolatelné obchodní výjimky již nejsou věcí, ale pravidelné staré přímé výjimky a výjimky z vydání jsou živé a zdravé. Kdykoli je hráč nyní určen k přidělení, tým jediným řešením bude umístit ho na úplné prominutí nebo propuštění. V tu chvíli bude mít dalších 29 týmů možnost uplatnit si tohoto hráče… a celou jeho zbývající smlouvu. Tým samozřejmě nemusí oznamovat DFA nebo dokonce oznamovat, že hráč dostal výjimku. Je poměrně běžné, že tým jen oznámí, že hráč schválil výjimku a byl přímo převeden na pobočku menší ligy, aniž by kdy veřejně deklaroval DFA.

Důležitá připomínka k výjimkám nyní, že jde o primární způsob získávání talentů od jiné organizace: priorita výjimek se určuje na základě celkového rekordu (od nejhoršího k nejlepšímu) a na rozdíl od nyní již vyřazených „odvolatelných obchodních výjimek“. není specifická pro ligu. Pokud národní chtějí Dinelson Lametkoho Brewers určili k přidělení tento týden, budou mít první prásk, když mu budou nárokovat prominutí; pokud projdou, jsou na řadě A. Pak Royals. A tak dále a tak dále.

Týmy, které nenašly dostatečný zájem o zkušené hráče před termínem výměny, a tak se jich držely, by mohly nakonec tyto hráče v srpnu rovnou odmítnout a doufat, že jiný klub si uvedeného hráče vyžádá a jednoduše ušetří týmu, který se vzdal. Je pravděpodobné, že se to stane koncem měsíce – kdy je na těchto veteránských smlouvách méně peněz. Jen v loňském roce jsme viděli několik těchto přesunů. Giants tvrdili José Quintana od andělů. Tvrdili Reds Asdrubal Cabrera od D-backů. To by také mohlo být viděno jako způsob, jak poskytnout veteránovi na nekandidátovi příležitost připojit se k posezónnímu závodu.

Stejně jako u všech výměn v nižších ligových soutěžích budou hráči nárokovaní na výjimku po sezóně způsobilí pouze se svým novým klubem, pokud budou nárokováni do 31. srpna do 23:59 ET.

3. Podepište volné agenty

Stejné jako vždy. Každý, kdo bude propuštěn nebo odmítne přímý úkol ve prospěch volné agentury, bude moci podepsat smlouvu s novým týmem, a pokud bude smlouva uzavřena před 1. zářím, bude mít po sezóně nárok na nový tým. . Je jistě možné, že si kdysi produktivní veterán užije horkou sérii s novým klubem nebo zastane užitečnou roli na částečný úvazek. Nějaký tým s podezřelou hloubkou pole a/nebo obranou pravděpodobně podepíše Jackie Bradley Jr. jen za jeho rukavici, jakmile se nevyhnutelně za pár dní stane volným hráčem (nikdo si nenárokuje zbytek jeho platu 9,5 milionu dolarů a opce ve výši 8 milionů dolarů na jeho smlouvě). Didi Gregory byl právě uvolněn Phillies. Ostatní budou následovat.

Jedno klíčové jméno ke zvážení: bývalý Mets All-Star Michael Comfort. Devětadvacetiletý hráč nepodepsal smlouvu minulou sezónu poté, co odmítl kvalifikační nabídku, a nakonec se ukázalo, že zranění ramene, které utrpěl během výluky MLB, si nakonec vyžádalo operaci. Nyní, když amatérský draft prošel, tým by již nemusel ztrácet žádné draftové volby, aby ho podepsal. Agent Scott Boras v květnu řekl, že existuje šance, že by Conforto mohlo být připraveno na Major League do září, a Boras po draftu řekl, že o Confortu slyšel od čtyř klubů. Zda tým skutečně podepíše Conforta, bude samozřejmě záviset na stavu chirurgicky opraveného ramene.

Mimo Conforto může být nepravděpodobné, že by tato cesta vyústila v získání přispěvatele do play off – ale také to nelze vyloučit. Akvizice Braves Eddie Rosario Loňský termín výměny není přímo analogický, ale Rosario byla fakticky vyhozena do klína Braves kvůli úlevě od platu poté, co v Clevelandu zasáhla .254/.296/.389. Strávil několik týdnů na seznamu zraněných, pak se vrátil s jedním z nejpalčivějších ohřívačů své notoricky prorostlé kariéry, která vyvrcholila vyznamenáním NLCS MVP. Ano, to je obchod, ale stále uvidíme týmy, které doufají, že podobným způsobem „spustí platy“ veteránů.

Pointa je: stejně jako Rosario, zkušený útočník, který jinde podcenil, může stále hrát klíčovou roli v posezónním tlaku a dokonce i v sérii play off. Cody Ross může pravděpodobně stále jíst a pít zdarma v San Franciscu po zbytek svého života.

4. Prohledejte nezávislé ligy

Převracejte oči, jak chcete, ale Atlantic League, Frontier League a American Association (mimo jiné nezávislé okruhy) se to hemží bývalými velkými ligisty. Potřebujete rychlého čtvrtého outfieldera, který by během zářijového rozšiřování soupisky mohl poskytnout nějakou obranu v pozdních zápasech a základní běh? Netopýr čety z lavičky? Další jihní tlapa na skrýš do ohrady? Ke zvážení budou zkušená jména.

Matt Adams má 21 homerů v 306 deskových vystoupeních s Kansas City Monarchs. Jeho spoluhráč, bývalý levičák Tigers/Red Sox Matt Hallmá 1,24 ERA a 65 strikeoutů v 51 směnách. Kolega levák Tyler Webb má podobný úspěch s Long Island Ducks.

Je pravda, že týmy pravděpodobně nenajdou skutečného hráče na nezávislé scéně, ale lidé zase vtipkovali, když v roce 2015 Red Sox podepsali tehdy 35letého levičáka Ducks. Rich Hill. O sedm let, 737 směn Major League a téměř 70 milionů dolarů později se Hill směje naposledy.

5. Podívejte se na zahraniční ligy

Nevidíme často hráče vracející se z KBO, NPB nebo CPBL, aby podepsali smlouvu s kluby velké ligy uprostřed sezóny, ale existuje precedens, že se to stalo. V Mexické lize hraje také několik bývalých ligových hráčů, což vytváří další oblast, kde mohou přední kanceláře hledat možnosti hloubky. Zájem nebude omezen pouze na bývalé velké ligisty. V červnu podepsali Mariners levici Brennanová Bernardino po silném devíti startu v Mexiku ho sledoval, jak dominoval ve 12 2/3 směnách v Triple-A Tacoma, a do konce července ho vybral na soupisku Major League. V MLB debutoval v Seattlu 31. července. Nikdy nevíte.

podobné příspěvky

Leave a Reply