Kyle Lowry odhaluje, že se snažil přivést Vince Cartera zpět do Toronta na titul v roce 2019

0
Kyle Lowry odhaluje, že se snažil přivést Vince Cartera zpět do Toronta na titul v roce 2019

Co by mohlo být, kdyby se Vince Carter vrátil domů v letech 2018-2019 v Torontu Raptors a nakonec s nimi vyhrál šampionát?

Bylo by to možné, kdyby se tyto přiznané plány Kylea Lowryho zhmotnily do potěšující reality.

“Nevím, jestli to někdo věděl,” řekl Lowry v podcastu “VC Show with Vince Carter” (h/t Justin Wirlies z Toronto Star). “Ale v jednu chvíli jsem se snažil dostat Vince zpět k nám (Raptorům). Chtěl jsem Vince. Snažil jsem se.”

Po akvizici superstar Kawhi Leonarda v šokujícím obchodu, který poslal DeMara DeRozana do San Antonio Spurs, Raptors zůstali zamčeni a byli na misi za svým prvním titulem.

Za posezónním hrdinstvím Leonarda, inspirativním vedením Lowryho, rozkvětem Pascala Siakama a Freda VanVleeta a také defenzivním zakotvením Marca Gasola se Raps probojovali do finále NBA v roce 2019 a pokračovali ve vybojování prvního. mistrovství ve své historii franšízy nad Golden State Warriors.

Tehdy 40letá Carterová byla zpočátku součástí reptání jako potenciální veterán, který by mohl získat pro svůj seznam, který se chystá do posezónní sezóny. Nakonec to nevyšlo.

Ale jak Lowry tvrdil, bývalá franšízová legenda se velmi zajímala o myšlenku podnítit shledání tímto zvláštním způsobem.

“Byl jsem jako jeden z největších zastánců pokusů dostat ho zpět do Toronta,” dodal Lowry. “Vince byl all-in.” Takže vy, kteří jste si nemysleli, že Vince není all-in, se vrací do Toronta? Je to falešné.”

Než se Raptors konečně dostali do povědomí, byl to Vince Carter, kdo inspiroval kanadské mladé hoopery a umístil franšízu a celé město Toronto na basketbalovou mapu.

Carter s využitím své mimořádné atletice, ofenzivní hvězdné síly a ohromujících navijáků elektrifikoval sever na počátku 21. století a v letech 1999 až 2002 je přivedl ke třem posezónním vystoupením.

Ale kvůli sporům ve front office a kvůli tomu, že byl uveden v omyl ohledně konkurenčního směřování týmu, Carter požádal o výměnu a byl poslán do New Jersey Nets v roce 2004. Od té doby jak budoucí síň slávy, tak fanoušci Raptors vydrželi nepřátelský vztah s navzájem v průběhu let.

Ale bylo to v roce 2014, kdy se rány mohly zahojit, když na svém domácím trávníku zahráli videopoctu, aby uznali Carterův přínos pro jejich 20. sezónu existence v asociaci. Fanoušci zpočátku vypískali, ale nakonec vše otočili, aby vyjádřili své uznání muži, kterému říkali ‘Air Canada’, což Cartera hluboce emotivní.

Od následujících let torontský dav v aréně Raptors vytvářel ovace ve stoje, aby vzdal úctu a obdiv Carterovým rezonujícím dopadům.

Vyhrát ten nepolapitelný prsten s Raptors by pro Cartera znamenalo pohádkový konec, aby konečně uzavřel knihu o své legendární kariéře. I když to podle představ nedopadlo dobře, jeho účinek v basketbalu v Torontu zůstane skutečný a navždy se zapíše do historie.

podobné příspěvky

Leave a Reply