Očekává se, že nadhazovač NPB Kodai Senga prozkoumá příležitosti MLB tuto mimosezónu

1
Očekává se, že nadhazovač NPB Kodai Senga prozkoumá příležitosti MLB tuto mimosezónu

Kodai Senga byl v posledním desetiletí jedním z nejlepších nadhazovačů v Japonsku a pravák by mohl být zajímavým hráčem na trh s volnými hráči MLB v příští sezóně. Jon Morosi z MLB.com včera večer informoval (Odkaz na Twitter), že Senga pravděpodobně přes zimu zváží nabídky na smlouvy od prvoligových týmů. To není nijak zvlášť překvapivé, protože v minulosti údajně usiloval o skok do MLB, ale jeho tým NPB, Fukuoka SoftBank Hawks, mu tuto příležitost odepřel.

Senga je dlouholetým členem Hawks, se kterými strávil části 11 sezón. Nasbíral o něco více než 1 000 směn na nejvyšší úrovni v Japonsku a dosáhl ERA 2,62 s velmi silnou úspěšností 28,3 %. Pravák má ERA pod 3,00 v každé z posledních čtyř sezón, včetně libry 2,05 na 105 1/3 směny v tomto roce. Senga v roce 2022 fandila 28,1 % odpůrců oproti 8,1 % tempu chůze. Mezi kvalifikovanými hurlery NPB mu patří třetí místo v ERA.

Poslední mimosezóna, Eric Longenhagen z FanGraphs napsal, že Senga má kvalitní čtyřhřiště s hlavičkou jeho fastballu a splitu. Longehagen naznačil, že ani jedno z jeho přelomových nadhozů (ořezávač nebo posuvník) pravděpodobně nebude mít působivý účinek, ale navrhl, že jeho dvě špičkové výšky v kombinaci se solidní kontrolou by mu mohly dát šanci začít na majorech. V té době Longenhagen umístil Sengu jako svého mezinárodního kandidáta číslo 4, který by mohl být k dispozici v roce 2023 a dále (a hráče číslo 3 v Japonsku za praváky Jošinobu Jamamoto a Roki Sasaki).

Na rozdíl od Yamamota a Sasakiho, kterým je oběma něco přes 20, Senga oslaví v lednu 30 let. 6’0″ hurler nebude podléhat systému vysílání MLB – NPB z důvodu jeho delší než devítileté doby služby NPB. To mu umožňuje prozkoumat mezinárodní volnou agenturu, aniž by požadoval jakoukoli formu kompenzace ze strany týmů hlavní ligy vůči svému zaměstnavateli NPB.

Senga má slušnou finanční jistotu, na kterou se může spolehnout. Loni v zimě podepsal s Hawks pětiletou smlouvu, která mu údajně zaručovala v této sezóně plat 5,3 milionu dolarů. Tento pakt poskytl Sengovi po roce 2022 možnost opt-out, aby mohl prozkoumat MLB bezplatnou agenturu, ale také to znamená, že může zůstat ve známém prostředí na víceleté dohodě, pokud nevěří, že MLB nabídne jeho záliba.

podobné příspěvky

Leave a Reply