Rod Strickland byl jmenován hlavním trenérem na LIU v Brooklynu

2

Rod Strickland byl jmenován nejnovějším hlavním trenérem basketbalového programu mužů LIU poté, co program vyhodil bývalého hlavního trenéra Dereka Kellogga.

Strickland vyrostl v Bronxu, nakonec byl draftován Knicks v prvním kole výběru v prvním kole v roce 1998 po třech sezónách v DePaul. Dříve pracoval jako asistent na jižní Floridě, než se v posledních třech letech stal klíčovou postavou při vývoji a spouštění programu G League Ignite.

“Rod Strickland prokázal oko při náboru a rozvoji studentských sportovců a jsme přesvědčeni, že povýší vítěznou tradici Long Island University do ještě větších výšin,” řekla ve čtvrtek prezidentka Long Island University Kimberly R. Clineová. prohlášení oznamující pronájem.

“Rod odvedl obrovskou práci jako programový ředitel pro.” NBA G League Ignite, od vedení našeho náborového úsilí po pomoc při rozvoji našich mladých hráčů, včetně šesti Draft NBA výběr v posledních dvou sezónách,“ dodal Shareef Abdur-Rahim, prezident NBA G League. “Přejeme mu to nejlepší s Long Island University.” LIU získává úžasného člověka a skvělého basketbalového muže.”

LIU skončil na třetím místě v Severovýchodní konferenci a zdědil program, který v konferenční hře neskončil hůře než 0,500 od doby, kdy Kellogg, 74-74(49-41 NEC) převzal v roce 2017. Kellogg vedl Sharks na jednom turnaji NCAA v roce 2018.

Strickland přinese hráčskou perspektivu a basketbalový IG rozehrávače NBA do programu, který by mohl být na vzestupu, protože profil LIU roste s přítomností bývalého hráče NBA u kormidla jeho programu. Stricklandův program G League Ignite byl alternativou pro špičkové středoškolské hráče, aby se mohli okamžitě věnovat profesionálnímu rozvoji a kariéře místo toho, aby šli na vysokou školu.

„Rozvoj mladých hráčů na kurtu i mimo něj byl vždy v souladu s mou vášní, když jsem hrál i po odchodu z NBA,“ řekl Strickland. „Oceňuji Long Island University za příležitost stát se hlavním trenérem doma, v New Yorku. Sharks bude soutěžním programem pro špičkové sportovce, kteří chtějí nejen posunout svou hru na vyšší úroveň, ale připravit se na úspěch.

Leave a Reply