Scott Boras o potenciálním obchodu Juana Sota

1
Scott Boras o potenciálním obchodu Juana Sota

Všechny oči budou upřené John Soto během následujících 13 dnů. S každoročním amatérským draftem a All-Star Game nyní ve zpětném zrcátku, jaké údaje o zběsilém a zhuštěném letním obchodním trhu budou fungovat. Sotovo nedávné odmítnutí prodloužení smlouvy na 15 let za 440 milionů dolarů již vyvolalo nespočet titulků a jeho hlášená následná dostupnost na obchodním trhu vyvolá bezprecedentní intriky.

Agent Scott Boras se tento týden vyjádřil k Sotově rozhodnutí odmítnout to, co by bylo největší celkovou zárukou v historii MLB, nejprve v rozhovoru. s Jamesem Wagnerem z New York Times a poté s Joelem Shermanem a Jonem Heymanem z New York Post na jejich podcastu“Přehlídka.” Při rozhodování bylo mnoho faktorů, ale Boras naznačil, že průměrná roční hodnota, potenciální prodej franšízy a nejistota ohledně směřování týmu, to vše zavážilo.

[Related: Looking for a Match in a Juan Soto Trade]

“Nemyslím si, že by někdo chtěl pracovat pro někoho, koho nezná,” řekl Boras Wagnerovi. “Takže je to něco jako duch smlouvy.” Nevíme, kdo to zaplatí. V důsledku toho, když jste hráč jako Juan, jste vítězný hráč a chcete se ujistit, že jde o mnohem více věcí než jen dolary a centy a pro koho budete pracovat a kde budete. pro většinu.”

Ve svém vystoupení se Shermanem a Heymanem Boras mluvil o respektu, který Soto chová k rodině Lernerů, a o odhodlání, které prokázali v průběhu let vyhrávat, ale směr přicházející vlastnické skupiny v tuto chvíli nelze znát. I když je cílem rychlý návrat do sporu, bezútěšný systém farmy Nationals, nedostatek talentů z velké ligy na současné soupisce a silná divize, ve které hrají, všechny splývají, takže okamžitý odraz je nepravděpodobný. Soto si je toho jistě vědom.

„Juan Soto má na prstě prsten a má lidi, které zná a kterým důvěřuje už od svého založení s franšízou, ale teď tato skupina lidí řekla: „Postoupíme dál a přidělíme tento tým jinému. skupina,“ řekl Boras v souvislosti s pravděpodobným prodejem franšízy rodinou Lernerových. „…Když jste hráčem, můžete mluvit o nabízených věcech, ale nenese to s sebou záměry [of ownership] a jistotu výhry – cíle hráče, které jsou mimo ekonomické.“

Jak by se dalo očekávat, potenciální prodej Nationals je komplikujícím faktorem jak v prodloužení, tak v obchodních rozhovorech. Je pochopitelné, že Soto raději počká, co se stane s franšízou, aby poznal mentalitu nového majitele. Naopak to, zda Soto je nebo není v týmu, bude mít dopad na samotný prodej týmu. Boras si nepřekvapivě myslí, že Soto je přínosem, který zvýší přitažlivost týmu pro potenciální kupce, protože „miliardářům se jejich volby určitě líbí“ a budou chtít možnost, zda stavět kolem Sota, nebo se zavázat k brzké přestavbě.

Buster Olney z ESPN vidí věci jinak ve včerejším podcastu Baseball Tonight že manažeři kolem hry věří, že noví majitelé budou chtít situaci vyřešit tak či onak, než ji převezmou. S prodloužením, které je pravděpodobně mimo stůl, by to znamenalo dokončení obchodu, než projde prodej týmu. Samozřejmě ještě nevíme, kdo budou noví majitelé, takže to je spekulativní pohled na scénář (podobně jako Borasovo přesvědčení, že noví majitelé budou chtít možnost, aby si vybrali sami).

I při absenci současné nejistoty ohledně vlastnictví se však zdálo, že Boras naznačoval, že nabídka Nationals by prostě nebyla dostatečná. Jak jsme viděli s Aaron soudce Před sezónou je pro Sota důležité být vyplácen roční sazbou, která je úměrná nejlepším baseballovým hvězdám.

“Vzácnost Juana Sota, to je od 19 do 23 let, takže se opravdu oddělil, aby byl ve velmi malé skupině, v historii Major League, výkonnostních úrovní,” řekl Boras.[Those players] budou v nejvyšším řádu průměrných ročních hodnot, a přesto ho návrh umístil hluboko pod nejvyšší skupinu, v rozmezí č. 15 nebo 20.“

To vše je v souladu s tím, aby se dále upevnila realita, že Soto bude v příštích dvou týdnech přinejmenším k dispozici v rozhovorech, ale není zcela jasné, zda některý tým splní historickou požadovanou cenu. Olney v tomto dříve odkazovaném segmentu navrhl, že Nationals budou chtít, aby se jako titulek vrátily talenty připravené na Major League, a za zmínku dodal, že Yankeeové a Dodgeři jsou přinejmenším trochu opatrní, aby se vzdali typu obrovské vyhlídkové hodnoty, které bude Soto velet. . Yankees samozřejmě také musí zvážit budoucnost svého vlastního superstar outfieldera (soudce) ve spojení s teoretickými Soto scénáři, což jen dále komplikuje rovnici na jejich konci.

podobné příspěvky

Leave a Reply